100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2618Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Początek zegarków G-shock ich sukces i popularność 0

Początek G-shocków

Na początku lat 80-tych Kikuo Ibe zaprojektował swój pierwszy zegarek Casio zgodnie z koncepcją Tripple-10. Jego zaletami były: Wodoodporność do 10 barów, odporny na upadki do 10 metrów i żywotność baterii nawet 10 lat. Ten zegarek to model G-Shock DW-5000C, który stał się ikoną. Dla wielu miłośników zegarków z wyższej półki pokochanie ich stało się prawdziwą przyjemnością.

Na początku G-Shock miał solidną metalową obudowę wewnętrzną. Został on umieszczony w plastikowej obudowie zewnętrznej z dużą ilością miejsca do tłumienia wstrząsów. Następnie, w 1996 r., Casio zmieniło konstrukcję na całkowicie plastikową obudowę z metalowym denkiem. 

Zasilanie bateryjne i akumulatorowe, ręczne i automatyczne ustawienie czasu

 
Podobnie jak pierwszy G-Shock w 1983 r., Najprostszym obecnie dostępnym modułem jest moduł 3229 do dziś stosowany w kilku modelach. Moduł oferuje regularny czas w formacie 12 lub 24-godzinnym i kalendarz do 2099 roku. Posiada również alarm dzienny lub miesięczny plus przełączalny sygnał godzinowy, odliczanie do 24 godzin i stoper do 24 godzin . Dodatkowo istnieje ręcznie obsługiwana funkcja podświetlenia elektroluminescencyjnego (EL). Bateria litowa CR2016 zapewnia do 10 lat działania zegarka. 
 
Następcą powyższego mechanizmu został moduł 3160, który otrzymał zasilanie baterią słoneczną, funkcję czasu światowego lub drugiej strefy czasowej. Pokazuje czas w 48 miastach, w 29 strefach czasowych na całym świecie. Ponadto funkcja podświetlenia elektroluminescencyjnego (EL) - zamiast ręcznego - jest uruchamiana automatycznie po ustawieniu zegarka w kierunku twarzy. Moduł wskazuje ilość dostępnej mocy baterii na swoim wyświetlaczu i ma funkcję oszczędzania energii.
 
Następca mechanizmów 3229 i 3160, sterowany radiowo
 
Następnym krokiem po modułach 3229 oraz 3160 jest 3159. Zasilany energią słoneczną, jak 3160 powyżej, jednak może on automatycznie ustawić czas. To ustawienie czasu jest realizowane przez technologię, którą Casio nazwał Multi Band 6. System odbioru fal radiowych z sygnałem czasowym z 6 stacji nadawczych na całym świecie. Nie jest to nic nowego - ten rodzaj radiowego systemu pochodzi z lat 50 ubiegłego wieku i nadal działa dobrze. Jest to szczególnie przydatna funkcja jeśli dużo podróżujemy, zegarek wtedy automatycznie ustawia czas w zależności w którym miejscu na świecie się znajdujemy.
 
Bluetooth w zegarku? Czemu nie. Czyli kolejny krok Casio
 
Zasilany energią słoneczną, sterowany radiowo, a także ustawianie czasu i synchronizacja Bluetooth
Moduły Casio są nie tylko zasilane energią słoneczną i mają ustawienie czasu sygnału radiowego. Mają także funkcję Bluetooth. Umożliwia to łączenie się i synchronizację ze smartfonem. Moduł 3459 został wprowadzony zaledwie kilka lat temu w nowej serii całkowicie stalowych kwadratów G-Shock i powoli stał się dostępny w mniej wykwintnych modelach. Oprócz zwykłych funkcji wymienionych w modułach wymienionych powyżej, moduły Bluetooth są wyposażone w dodatkowe funkcje. Z wyjątkiem synchronizacji czasu - w przypadku, gdy jesteś poza zasięgiem radiowym Multi Band 6 - połączy się on ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji w celu wygodnego ustawienia czasu domowego zegarka, alarmu i ustawienia przypomnień. Posiada nawet wyszukiwarkę telefonów.

Wbrew pozorom ponad przeciętna technologia jak na lata 80-te nie odniosła od razu wielkiego sukcesu. Aby przekonać ludzi do walorów serii G-shock czyli wytrzymałości tych zegarków, Casio nakręciło reklamę telewizyjną na której hokeista używa zegarka jako krążka, przyczyniło się to w dużej mierze do sukcesu i rozpoznawalności tej serii Casio. 
 

Z perspektywy czasu można stwierdzić, że pierwszy zegarek seriiG-Shock zrewolucjonizował rynek zegarków. Wyznaczył nowe trendy i rozwiązania do dziś niedoścignione dla wielu producentów.

Sprawdź jak prezentują się współczesne modele G-SHOCK 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl